Log in

Bardzo ważna część garderoby każdego motocyklisty i motocyklistki :) Ważny jest szczególnie ich rozmiar, ale również materiał, z jakiego są wykonane.
Rękawice nie mogą być za duże, bo wtedy niewygodnie operuje się manetką, ani za małe, bo wtedy podczas długich podróży męczy się ręka od sprzęgła.
Na chłodne dni polecałabym rękawice tekstylne - najlepiej z sympatexu albo goretexu, natomiast na tzw. normalną pogodę i ciepłe dni rękawice skórzane są w sam raz - przynajmniej dla mnie :)


Zawsze mam problem z rozmiarem rękawic - mam drobne ręce i noszę  rozmiar 2xs.

Nie muszę pisać, jak ciężko było mi znaleźć rękawice, które byłyby dla mnie odpowiednie. W końcu trafiłam i oto, co udało mi się znaleźć:

1.CR Street 2 - są wygodne, dostępne w różnych rozmiarach. Zgrabnie wyglądają na dłoni. Miałam w ich małego „szlifa” i prawie się nie przetarły, więc są wytrzymałe :) Polecam. Są wykonane są z twardej, wytrzymałej wołowej skóry, wewnątrz wyścielone lekkim materiałem; wzmocnione wstawkami z poliuretanu. Zapięcia na rzepy.

2.Skórzane bez palców na lato - uwielbiam je. Wiele firm oferuje ten typ rękawic, natomiast nie polecam kupowania przez Internet, bo bywają za szerokie; uważajcie też na firmę. Rękawice tego typu bardzo często farbują - efekt bywa taki, że po ściągnięćiu ich (zwłaszcza w ciepły dzień) zostaną wam czarne plamy na dłoniach.

3.Rękawice bawełniane – do zakładania pod inne rękawice - bardzo przydatna rzecz :) Zajmują mało miejsca, można je wszędzie schować, a jak jest naprawdę zimno są niezastąpione.
    
Powyższy zestaw jest dla mnie wystarczający. Nie lubię bardzo grubych rękawic, niewygodnie mi się w nich prowadzi, ale niektórzy sobie je chwalą.

Jeżeli miałybyście problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru, to wiele sklepów sprowadzi wam go na zamówienie. W niektórych miejscach (również w sklepach internetowych) można też znaleźć nietypowe rozmiary w bardzo atrakcyjnych cenach.
    

Tekst i zdjęcia: Malina