Log in

Jesteśmy już po pierwszych testach rękawic motocyklowych - modelu Y-Racer producenta Devilbikers.

Rękawice te prezentują się w rzeczywistości lepiej, niż na zdjęciach. Porządnie wykonane i wykończone, żadnych ciągnących się nitek czy drażniących wewnątrz rękawic nierówności.

Dobrze dopasowana rozmiarowo rękawica na dłoni leży jak ulał, idealnie opinając palce i nadgarstek. Ochraniacze na zewnętrznej części rękawic wydają się być bardzo skuteczne i trwałe - podczas upadku narażony może być jedynie spód dłoni, ponieważ te rękawice przeznaczone są do jazdy typowo sportowej - spód dłoni chroni gruba skóra, nie kevlar, ale dzięki temu idealnie czujemy manetkę w dłoni.

To model stworzony na polski sezon motocyklowy - rękawica oddycha, nie przegrzewając dłoni, ale ochraniając skutecznie przed wieczornym zimnem. Jednak zdecydowanie nie jest odpowiednia na temperatury poniżej 10 stopni C :)

Jak na model sportowy, według mnie rękawice mogłyby mieć trochę szersze opinanie nadgarstka oraz mogłyby być dłuższe. Podczas jazdy rękaw kurtki wysunął się z rękawic.

Podsumowując - bardzo wygodne, dobrze wykonane rękawice, idealne do dynamicznej jazdy w wiosenne dni. Paniom spodobają się te rękawice, ponieważ możemy tu wybierać nie tylko spośród nieśmiertelnej czerni, ale również czerwieni, zieleni, błękitu i żółci.

Warto zastanowić się nad zakupem tym bardziej, że można otrzymać przy zakupie tego modelu rabat w wysokości 10% - wystarczy podać hasło: "motocyklistki.pl"!

Podczas sezonu będziemy uzupełniać informacje odnośnie jazdy w deszczu czy upale oraz będziemy sprawdzać ich wytrzymałość.