Log in

  • Published in Kurtki
Drogie koleżanki motocyklistki,
korzystając z okazji chciałabym opisać moje motocyklowe akcesoria i zarekomendować te, z których jestem zadowolona, a z których mniej, w których wygląda się dobrze, a w których tak, jakby się je pożyczyło od starszego brata.
Największy problem z motocyklowymi rzeczami polega na tym, że zdecydowana ich większość jest szyta z myślą o mężczyznach, a my po prostu wyglądamy w nich śmiesznie :)

W związku z tym nauczyłam się przestrzegać kilku prostych zasad, żeby wyglądać kobieco.

Jeżeli jeździmy w skórzanych kurtkach, najlepiej wybierać te, które mają pasek w talii albo są w niej wcięte. Fajnie też wyglądają skórzane obcisłe kurteczki (pamiętajcie o pasach nerkowych!)
Jeżeli chodzi o kurtki tekstylne - jestem zdecydowanie za! Są ciepłe, wygodne, często mają wszyte membrany przeciwdeszczowe, co jest bardzo praktyczne. Na rynku jest duży wybór kobiecych kurtek w różnych cenach i kolorach :)
Sama planuję zakup takiej kurtki, na pewno przyda się na dłuższe trasy.

Dodatkowo, kupując kurtkę, należy brać pod uwagę 3 sprawy:
  • bezpieczeństwo (ochraniacze, żółw itp.),
  • funkcjonalność (czy jest ciepła, czy nie mamy podobnej w szafie, czy jest praktyczna)
  • nasz wygląd w tej kurtce - to wbrew pozorom bardzo ważne :) bo lepiej jeździ się w czymś, w czym się dobrze wygląda, prawda?


Obecnie posiadam kurtkę Cafe Racer Timeless 2 - świetna do jazdy po mieście, na pewno dobrze się w niej wygląda, chociaż konieczny jest pas nerkowy. Jeżdżę w niej kiedy jest ciepło, zakładam na krótki rękawek i jest ok.  Na chłodniejsze dni jednak nie polecam.


Życzę udanych zakupów :)

Tekst i zdjęcia: Malina