Log in

Cała prawda o Hondzie VTX

Honda od ładnych paru lat cieszy się uznaniem wśród fanów klasycznych motocykli typu cruiser - również wśród kobiet.

VTX 1300 i VTX 1800 stanowią jedne z popularniejszych modeli, a amerykański styl, dynamiczna sylwetka i charakterystyczny gang silnika, to cechy które je łączą. Mało osób jednak wie, że w ramach serii VTX występuje aż 21 różniących się od siebie wersji motocykla.

Wiedza, jak rozpoznać  specyfikację motocykla i którą z nich posiadamy przyda się w momencie zakupu samej maszyny, jak również dobierania do niej akcesoriów. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele uniwersalnych dodatków pasujących do każdej wersji, jak np. manetki ISO-Grip marki Kuryakyn, chromowane osłony na wał i wahacz czy chromowane dźwignie hamulca i sprzęgła. Jednak zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zakupu np. szyb, podnóżków, wydechów czy nakładek na biegi i hamulce Kuryakyn, które należy dobierać w zależności od modelu motocykla.  

  • Kategoria: Artykuł
  • Odsłony: 10728

Najlepsze motocykle dla kobiet na sezon 2009

Prezentujemy motocykle na sezon 2009, które naszym zdaniem najlepiej pasują do kobiet.                                                          

W końcu słynni projektanci już pokazali, co będzie się nosić w przyszłym sezonie.
Czas na producentów motocykli - czym warto jeździć latem 2009 :)
Zapoznaj się z naszymi propozycjami, które dla Was wypatrzyłyśmy...

 

  • Kategoria: Artykuł
  • Odsłony: 37046

Ulubione motocykle kobiet

Jakiś czas temu przeprowadziłam badania na temat ulubionego modelu motocykla i trendów wśród motocyklistek. Ich wyniki opiszę m.in. w poniższym artykule.

Przede wszystkim należy powiedzieć, że aż 77% badanych kobiet nie zmieniło jeszcze motocykla, czyli jeździ tym pierwszym zakupionym, odkąd ma prawo jazdy. Zapewne nie bez wpływu na ten wynik ma fakt, że połowa badanych nie przekroczyła 25 roku życia. Jednak ulubiony a posiadany motocykl to często 2 różne sprawy...
Nie zawsze stać nas na ten ulubiony, lub też nie czujemy się dojrzałe do dosiadania pewnych motocykli (świadomość dojrzałości do pewnych modeli jest częściej spotykana wśród kobiet niż mężczyzn... a szkoda).

  • Kategoria: Artykuł
  • Odsłony: 41006

Ukochany, jedyny, najlepszy - mój motocykl

Nie znam osobiście motocyklisty ani motocyklistki, którzy nie traktowaliby swojego motocykla podmiotowo. Kochamy je jakby były one częścią naszej rodziny, jak ukochane zwierzątko, a może często lepiej niż chłopaka czy męża? Dlaczego?

Ważnym pytaniem jest, czym jest dla nas motocykl.
Dla większości badanych przeze mnie osób to nasza pasja (prawie 57% badanych motocyklistek). Niektóre z nas traktują "motocyklizm" jako rodzaj aktywności - nawet jako sport (22%).

  • Kategoria: Artykuł
  • Odsłony: 19736