Log in

Monika podpisała kontrakt z włoskim zespołem „Play SKR Team” na starty w sezonie 2009. W nadchodzącym sezonie starty zawodniczki obejmować będą Kobiece Mistrzostwa Włoch i Kobiece Mistrzostwa Europy w klasie Superstock 600 na motocyklu Yamaha R6 (model z 2008 roku).
Łącznie starty obejmują  8 wyścigów (3 w ME i 5 w MW*).

Polka jako pierwsza dostała szansę startów we włoskim teamie. Po testach, które odbyły się w marcu, Monika jest bardzo pozytywnie nastawiona do tegorocznych wyścigów.

Testy przedsezonowe odbyły się w dwóch turach, pierwszy - 9 marca. Na ten dzień zawodniczka osobiście dowiozła swój własny motocykl Yamaha R6 na tor Franciacorta pod Mediolanem i zapoznała się z jej obecnym zespołem "Play SKR Team". Odbyły się pierwsze testy motocykla na torze.
Drugie testy miały miejsce 16 marca - zawodniczka testowała wtedy ponownie motocykl, ale wyposażony już w nowe części i nowe ustawienia. Różnica była bardzo duża, oczywiście na plus.

W związku z tym, że starty w ME i MW są wymagające, a sponsorów niestety brakuje, w sezonie 2009 Monika Jaworska nie będzie startowała w Mistrzostwach Polski.


Kalendarz startów Moniki Jaworskiej w sezonie 2009:
05.04. – Vallelunga (Włochy) I r. ME+MW
14.06. – Assen (Holandia) II r. ME
19.07. – Magione (Włochy) II r. MW
02.08. – Franciacorta (Wlochy) III r. MW
23.08. – Rijeka (Chorwacja) III r. ME
13.09. – Vallelunga (Włochy) IV r. MW
18.10. – Misano (Włochy) V r. MW
 
*MW - Mistrzostwa Włochy
ME -  Mistrzostwa Europy

 

Źródło: www.monikajaworska.com