Log in

Motórowa wolność

Każdy nowy dzień przynosi kolejne kilometry...

Nie należę do porannych ptaszków, jednak ostatnimi czasy, budzę  się tuż po 8. Od razu spoglądam w okno, czy to dobry dzień  na motórowy wypad. Przez ostatnie tygodnie pogoda była dość  łaskawa i każdego dnia pokonywaliśmy kolejne kilometry...

Wsiadam i jadę, nie zastanawiam się gdzie i z kim. Motocykl daje wolność, można usiąść i jechać przed siebie. Często sama, czasem z przyjacielem pakuję się na maszynę i gnam przed siebie. Mam kilka zaufanych osób, z którymi mogłabym tak objechać świat dookoła. Tylko gdzie na to czas to i pieniądze? Nie zniechęcam się. Póki zadowalam się podróżami bliższymi i dalszymi. I tak oto, w myśl tej zasady, przez długie tygodnie codziennie wspólnie pokonujemy kolejne kilometry. Dziennie dochodzi nawet do 200 km. Mówię nawet, bo jeździmy tylko po okolicy. Tylko jednodniowe wypady. Często pokonujemy te same trasy, za każdym razem poznając je na nowo. Za każdym razem jest to przyjemne...   Ja i mój motór (Yamaha Virago 535) stanowimy jedność. Siadam... zapinam kask, odpalam maszynę. Słyszę te głośne wydechy. To dodaje energii... Czuję, że żyje.

  • Kategoria: Felieton
  • Odsłony: 5578

Chopper vs ścigacz, czyli o gustach się nie rozmawia, ale...

Już po raz drugi przeprowadziłam ankietę na temat preferencji kobiet, jeśli chodzi o rodzaj preferowanych typów motocykli.

W pierwszych badaniach (wiosna 2008), przeprowadzonych w grupie 147 respondentek, wynik wskazywał, że kobiety najchętniej wsiadają na choppery (47 osób) lub motocykle sportowo - turystyczne (44 osoby). Ścigaczy dosiadało 37 kobiet, fankami enduro było 15 kobiet, 10 kobiet dosiadało naked bike i tylko 4 - supermoto.

  • Kategoria: Felieton
  • Odsłony: 19145

Pierwsza przejażdżka wiosny nie czyni?

Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni - to prawda. Ale wiecie, co myślę? Wiosnę czyni pierwsza przejażdżka motocyklem! Wiem to na pewno, bo od kilku dni, a konkretnie od przejażdżki właśnie, czuję wiosnę w głowie, w sercu i w każdej komórce mojego ciała.

  • Kategoria: Felieton
  • Odsłony: 5947

Niewrażliwe ryzykantki?

Ostatnio zostały przeprowadzone badania na temat tego, czy kobiety, jeżdżące motocyklami są większymi ryzykantkami od kobiet, które jeżdżą samochodami.

Wg teorii Jana Strelaua (wybitny psycholog, twórca m.in. Regulacyjnej Teorii Temperamentu), niska reaktywność wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na stymulację, co wiąże się z kolei z jej poszukiwaniem.

Wyniki przeprowadzonych badań mówią jednoznacznie: wysoki poziom ryzykowności koreluje z wysoką aktywnością (jako cechą temperamentu), natomiast nie koreluje – ku zaskoczeniu badaczy - z niską wrażliwością.

  • Kategoria: Felieton
  • Odsłony: 5914