Log in

Na ustanowienie Międzynarodowego Dnia Motocyklistek wpadła założycielka portalu MOTORESS, Vicky Gray. Portal ten jako główne zadanie stawia sobie łączenie świata kobiet i motocykli.  Pomysł dojrzewał przez kilka lat i ujrzał światło dzienne w roku 2007 w Kanadzie. Początkowo Międzynarodowy Dzień Motocyklistek – MDM - promowany był jako wydarzenie krajowe z założeniem, że stanie się kampanią międzynarodową – i udało się!

Obecnie biorą w nim udział tysiące kobiet z Kanady, USA i Europy!

Idea narodziła się z potrzeby podkreślenia faktu, że wiele kobiet jeździ i rzeczywiście czerpie przyjemność z jazdy na motocyklu. Dzięki wprowadzeniu dnia, w którym kobiety po prostu wsiadają na motocykle i jadą przed siebie, stały się one bardziej zauważalne.

Dodatkowo dzień ten jest traktowany jako promocja motocyklistek i zachęta dla innych kobiet, aby zainteresowały się takim sposobem spędzania wolnego czasu.


Założeniem kampanii było stworzenie wydarzenia na zasadzie zsynchronizowanego dnia, w którym kobiety na cały świecie będą PO PROSTU JEŹDZIĆ. Podczas skromnej próby w drugiej połowie roku 2006, poprzedzającej planowany pierwszy dzień w maju 2007, ilość uczestników przekroczyła wszelkie oczekiwania!

"Kiedy planujesz wprowadzenie w życie unikalnego i nowego pomysłu lub kampanii, naprawdę nie wiesz, jak będzie on odebrany” - mówi Vicki Gray, dyrektor MOTORESS International. - “Sukces był przytłaczający i to nie tylko w Kanadzie! Nieoczekiwana ilość motocyklistek z USA włączyła się w kampanię i wzięła udział w Dniu Motocyklistek!” - dodaje Vicki.

Rok 2008 udowodnił, że liczba motocyklistek oraz echo kampanii MDM na świecie wzrosła – do akcji włączyły się Australia, Grecja, cała Ameryka Północna, Anglia, Holandia, a nawet kilka kobiet z Rosji – bez wątpienia Dzień Motocyklistek został zaakceptowany przez nie same.

Co roku kampania rozszerza się, potwierdzając, że Międzynarodowy Dzień Motocyklistek obchodzony jest na całym świecie i stał się dniem motocyklistek i zwolenników kobiet jeżdżących na motocyklach.


Jak obchodzić Międzynarodowy Dzień Motocyklistek?

Dzień Motocyklistek jest kampanią dla kobiet, które posiadają lub mają dostęp do motocykla, pod hasłem “PO PROSTU JEDŹ”. Będąc w tym dniu na motocyklu, poprzez uczestnictwo i jazdę, kobiety przyczyniają się do skupienia uwagi na motocyklistkach. Demonstrują też innym radość z uprawiania tego wspaniałego sportu – jazdy motocyklem.

Wydarzenie to ma miejsce co roku, w pierwszy piątek maja. Wtedy to kobiety wsiadają na motocykle i - PO PROSTU JADĄ PRZED SIEBIE!

Ideą Dnia Motocyklistek jest po prostu zaproszenie kobiet do jazdy motocyklem – bez zbędnych formalności. Nie jest to jazda zorganizowana, nie ma nic wspólnego z działalnością charytatywną czy jakąkolwiek fundacją, aby nie rozmywać głównego przekazu – wyróżnienia motocyklistek!
Mile widziane są motocykle wszystkich marek, typów i pojemności – motocykle szosowe, skutery, enduro czy quady.

Jest to dzień poświęcony motocyklistkom w każdym wieku, o wszystkich poziomach zaawansowania, prezentującym prywatną pasję lub przyjemność, jeżdżącym solo lub w grupach – na całym świecie!

Na zakończenie Międzynarodowego Dnia Motocyklistek, prosimy kobiety o przesłanie swoich zdjęć na motocyklu podczas Dnia Motocyklistek, na którym widać, jak przeżyły one ten dzień. Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie www.motocyklistki.pl i będą dostępne dla motocyklistek na całym świecie.ŚWIĘTUJ Z NAMI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MOTOCYKLISTEK - TO NASZ DZIEŃ!