Log in

Trillium Muir, 28-letnia kanadyjska motocyklistka ze swoim zespołem "Nickel City Racing" wyruszyła na jesieni do Maxton (Północna Karolina, USA) w celu odzyskania tytułu najszybszej kobiety na świecie. Wcześniej, w sierpniu, podczas prób szybkościowych BUB w Bonneville Salt Flats, tytuł ten został jej odebrany przez dziewczynę z Teksasu, Leslie Porterfield (o której piszemy tutaj).

Nie było jednak mowy o tym, żeby będąca najszybszą kobietą na motocyklu Trillium porzuciła swój tytuł. Utrzymała go, osiągając - nie bez problemów - prędkość 382 km/h.

Zła pogoda na wybrzeżu Północnej Karoliny przyniosła dzień przed startem silny wiatr i deszcz.  Załoga Trillium i jej narzeczony Jody Leveille pod namiotami przygotowywali dla niej motor na dzień próby.

Sobotni poranek 27 września 2008 był pogodny i spokojny, idealny na start. W celu polepszenia przyczepności na asfalcie, załoga rozgrzewała opony już na godzinę przed pierwszym podejściem. Przejazd rozpoczyna się z zatrzymania, prędkość maksymalna jest osiągana po jednej mili. Maxton jest bardzo unikalny i ma lekki zakręt na końcowej ¾ mili, co powoduje trudności w hamowaniu. Mimo to Trillium Muir osiągnęła na swoim Suzuki Hayabusa RCC Turbo już przy pierwszym podejściu świetny wynik 365.3 km/h.

Motywacja spadła po nieszczęśliwym wypadku o godz. 11.00, kiedy to do osób zgromadzonych w Maxton dotarła informacja o śmierci na torze dobrze znanego motocyklisty i przyjaciela Dave’a Owensa. “Byłam zaszokowana i zrozpaczona i nie chciałam już jeździć” mówi Trillium.  “Odwaga jego syna Josh’a Owena była jedynym powodem, dla którego ponowiliśmy próby tego dnia. To on poprosił wszystkich, żeby pojechali dla jego ojca.” Trillium powstrzymała więc łzy i emocje, i cały zespół Nickel City Racing wrócił na linię startową, przygotowany i skupiony.
Jody ustawił wyższy poziom sprężania, co zwiększyło moc i dawało nadzieję na lepszy wynik. I zadziałało - Trillium osiągnęła prędkość 370.1 km/h. W niedzielę rano przy pierwszym przejeździe powtórzyła ten wynik!

Po kilku niewielkich zmianach technicznych motocyklach i intensywnej wizualizacji przejazdu, Trillium po wspaniałym przejeździe osiągnęła prędkość 382 km/h, ponownie zostając najszybszą motocyklistką świata!

*UWAGA - mamy informację o nowym wyzwaniu, które pojawiło się w świecie motocyklistek – osiągnąć 250 mph (402 km/h!).

 
Źródło: http://www.motoress.com
Zdjęcia: http://nickelcityracing.com